Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

II miejsce w konkursie ogólnopolskim dla projektu badawczego

13 stycznia 2016

W poniedziałek, 11 stycznia 2016 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu adresowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych- Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie! (http://www.ore.edu.pl/konkurs/zwyciezcy-konkursu)

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu zajęć edukacyjnych wykorzystujących e-podręczniki przygotowane przez ORE.
Drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył projekt badawczy przygotowany pod kierunkiem nauczyciela naszej szkoły, pani Sylwii Plewy. Współtwórcami tego sukcesu byli uczniowie klasy 1d o profilu humanistycznym, którzy samodzielnie i z ogromnym zaangażowaniem realizowali kolejne etapy tego przedsięwzięcia. 22 stycznia odbędzie się w Warszawie uroczyste rozdanie nagród. Nasza szkoła zostanie doposażona w kolejne pomoce dydaktyczne, tym razem będą to tablety.

 

 

-- Powrót do poprzedniej strony --