Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Chiński w Kościuszce już od 19 października!

12 października 2015

Rola Chin i języka chińskiego w polskich realiach nabiera znaczenia z roku na rok. Państwo Środka – jako wciąż rosnąca potęga gospodarcza – coraz częściej jest partnerem biznesowym Polski. W wielu branżach, takich jak handel, HR czy administracja, pracodawcy poszukują specjalistów znających język chiński. Ci, którzy nabędą umiejętność władania językiem Konfucjusza, gwarantują sobie silną pozycję na rynku pracy i wysokie wynagrodzenie (Źródło: www.bankier.pl). 

To wszystko, a także ciekawość, skłoniły grupę prawie 30 osób do podjęcia starań zgłębienia tajników tego egzotycznego języka. Od 19 października pod okiem naszego absolwenta mgr Przemysława Dzierki trzy grupy będą uczyły się pisać i mówić po chińsku, poznają kulturę, sposób myślenia, a także tradycje Chińczyków.

Życzymy owocnej nauki i dobrej zabawy.

-- Powrót do poprzedniej strony --