Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

2b w Górskiej Szkole Przygody

28 września 2016

Integracja, zwiedzanie, zabawa i wspaniałe widoki. To wszystko czekało na uczniów klasy 2b biorących udział w w Górskiej Szkole Przygody jaka odbyła się we wsi Pasterka leżącej u podnóża Szczelinca w Górach Stołowych.

Na tej wycieczce nie było czasu na nudę. Już kilkanaście minut po przyjeździe rozpoczęły się zajęcia integracyjne, w formie różnorakich gier zespołowych. Po południu można było „zasmakować” zorbingu staczając się z niewielkiego stoku oraz sprawdzić swój zmysł równowagi na slackline czyli wąskiej taśmie rozciągniętej między drzewami.

Drugi dzień był czasem zwiedzania. Odwiedziliśmy Błedne Skały, Szczeliniec na którym odbyły się minimanewry pozwalające dokładniej poznać Góry Stołowe. Nie zapomnieliśmy również o najbliższym mieście, czyli Kudowie Zdrój gdzie niektórzy poznali smak wód leczniczych, inni grali w uliczne szachy a Klaudia Ficek dała mini koncert fortepianowy w pijalni zdrojowej.
Dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku i wspólnym karaoke.

Szkoła Przygody zakończyła się „Operacją Passendorf” czyli zespołową grą, w której trzeba było wykorzystać umiejętności deszyfracji tekstu, odszukiwania wskazówek i posługiwania się kompasem, by w końcu zdobyć ukryty skarb.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --